ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : یکشنبه 16 بهمن 1401 - 3:01 بعد از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
نویسنده پیام
magbot
آنلاین

ارسال‌ها : 45
عضویت: 26 /7 /1397
بهینه سازی طراحی UI در موبایل


بهینه سازی طراحی UI در موبایل برای تجربه تاچینگ بهتر

ترندها و ایده هادر هر شرایطی، هدف حرکات لمسی اینست که تعداد آیکون ها یا عناصر UI را بر روی صفحه کاهش دهند و به ساده سازی اقدامات معمولی کاربر کمک کنند.

حرکات لمسی بسیاری وجود دارد که ما می توانیم آن را استفاده کنیم.


در ادامه می خواهیم نگاهی سریع به برخی از نمونه های رابط کاربری تلفن همراه بهینه سازی شده برای حرکات لمسی بیندازیم و به بررسی اینکه چگونه و چرا آنها بسیار موثر هستند، نگاه کنید.


SoundCloud از تعدادی حرکات لمسی در برنامه های تلفن همراه خود استفاده می کند. یکی از آن توانایی اسکراب بدون نیاز به قرار دادن عنصر یا لغزنده خاص UI است.


کاربر می تواند به سادگی با چپ یا راست در هر قسمت از گرافیک اکولایزر ضربه بزنید و آهنگ را به سرعت و با دقت در مکان مورد نظر قرار دهد.این برنامه همچنین با استفاده از حرکات لمسی و تاج با یک ضربه تند وشدید به سمت چپ یا راست برای تغییر آهنگ، و ضربه زدن بر روی آلبوم برای توقف موقت استفاده می کند.


صفحه کلید اپل در iOS برخی از تعاملات لمسی ظریف را پیاده سازی کرده است، فوق العاده مفید و آسان است برای استفاده و اجرا . یکی از آن تکنولوژی لمسی 3D را در iPhone 6S و iPhone 7 است.

با اعمال نیروی لمسی به صفحه کلید، اموجی ها بلافاصله پنهان می شوند و به سطح صفحه کلید پد تغییر می کند. این امر اجازه می دهد سریع و آسان از مکان نما،استفاده کنید.همچنین از حرکات لمسی به صورت یک ضربه استفاده می کند و در صفحه کلید emoji را نگه می دارد. انجام این کار به کاربر اجازه می دهد تا یکی از تغییرات متعدد Emoji را در یک ظریف و تعامل آسان انجام دهد.


VSCO

VSCO از حرکات لمسی فراوانی در سراسر برنامه استفاده می کند. ضربه بزنید و روی تصویر کوچک عکس نگه دارید، یک پیش نمایش کامل را نشان می دهد، مشابه اجرای اینستاگرام. در ادامه نگه داشتن، برنامه اجازه می دهد تا به حرکت در عکس با حرکت لمس خود به چپ یا راست بروید.
به همین ترتیب، با حرکت لمسی رو به پایین دو دکمه ظاهر می شود، شما می توانید یک عکس را ذخیره کنید یا باز نشر کنید، همه اینها در یک حرکت ساده است. پیاده سازی هایی مانند این برنامه را بسیار سریع تر و ساده تر می کند.

در سراسر VSCO، نمونه های مشابهی از بهینه سازی موثر برای حرکات لمسی وجود دارد. با یک کشیدن ساده به پایین کارت تصویر گسترش یافته، شما را به صفحه قبلی باز می گرداند. ضربه تند وشدید زو به پایین بر روی صفحه نمایش اصلی دوربین را باز می کند، با عملیات معکوس یکپارچه کاربر را به صفحه اصلی بازگرداند.


هنگامی که به طور موثر و مستقیم تاجینگ اعمال می شود، حرکات لمسی می تواند پویایی منحصر به فردی را برای یک برنامه تلفن همراه ایجاد کند، رابط کاربری عناصر UI و آیکون ها را به طور قابل توجهی کاهش می دهد، در حالی که برنامه را سریعتر و آسان تر می کند.
کدامیک از رابطهای کاربری مورد علاقه شما برای حرکات لمسی بهینه شده است؟

مقالات مرتبطالهام بخش، خلاقانه؛ طرح های بسته بندی دوستار محیط زیست
سورئالیسم مدرن و چگونگی استفاده از آن در طراحی
نگاهی به آخرین روند طراحی اپلیکیشن موبایل تجارت الکترونیک
دوشنبه 27 خرداد 1398 - 04:27
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.