ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : یکشنبه 09 آذر 1399 - 12:23 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
نویسنده پیام
jarahlaser
آنلاین

ارسال‌ها : 6
عضویت: 18 /9 /1397
درمان بواسیر خارجی بدون جراحی و بیرون زدگی هموروئید


بیماری هموروئید یا بواسیر خارجی (بیرون زدگی) شایع ترین بیماری مقعدی است. به طور کلی بواسیر به دو نوع خارجی و داخلی تقسیم می شود. که در نوع اول رگ های خارج از مقعد و در نوع دوم یعنی داخلی، عروق یا سیاهرگ های داخل کانال مقعد درگیر بیماری شده است.
هموروئید خارجی به تورم یا گشاد شدن سیاهرگ هایی که بیرون زده و در زیر پوست اطراف مقعد بر روی عضله اسفنکتر قرار دارد گفته می شود.
علائم هموروئید خارجی
  • برخی از علائم این بیماری:[*]خارش اطراف ناحیه مقعد یا رکتوم[*]درد، خونریزی یا خون در مدفوع[*]توده های متورم در نزدیکی مقعد
علت
این عارضه اغلب فشار به مقعد در اثر یبوست مداوم است، اما علل دیگری مثل بارداری، زایمان، اضافه وزن و … نیز برای این بیماری وجود دارد.
روش های درمانی مختلفی برای بواسیر پیشنهاد می شود. اما از آنجایی که اغلب مردم از جراحی می گریزند، تصمیم گرفتیم به تشریح روشهای درمان هموروئید خارجی بدون جراحی بپردازیم :
درمان با لیزر
درمان هموروئید خارجی با لیزر را می توانیم به عنوان بهترین روش برای درمان این بیماری معرفی کنیم. لیزر می تواند با کمترین میزان آسیب سیاهرگ های متورم را برطرف نماید. در این روش لیزر جایگزین تیغ جراحی شده، و به طور کامل و بدون وارد آمدن آسیب به نواحی اطراف توده بواسیر آن را برطرف می کند.
بهترین ویژگی لیزر قطعی بودن درمان است، زیرا امکان عود مجدد را به حداقل کاهش میدهد. آمار ها نشان داده، لیزر در ۹۸% از مواقع در درمان بواسیر خارجی موثر واقع شده است. از سایر ویژگی های این روش درمانی می توانیم به این موارد اشاره کنیم:
  • درمانی سریع، قطعی و سرپایی[*]بدون درد و یا خونریزی[*]کاهش دوره نقاهت پس از درمان به سبب تسریع بهبود زخم[*]به جای ماندن اسکار کمتر حاصل از زخم[*]هزینه مناسب و پرداخت آن تنها برای یکبار[*]کاهش خطر عود مجدد بیماری به حداقل[*]بدون نیاز به بستری در بیمارستان[*]کاهش خطر عفونت پس از درمان
اسکلروتراپی
اسکلروتراپی یا تزریق دیگر روش پرکاربرد درمان هموروئید خارجی بدون جراحی است. هدف از تزریق، قطع جریان خون رسانی به بافت آسیب دیده است. زیرا اگر در این بافت گردش خون نباشد، پس از مدتی خشک شده و از بین می رود.
برای انجام این درمان ماده به نام اسکلروزان به سیاهرگ آسیب دیده تزریق می شود. این ماده با ایجاد چسبندگی در سیاهرگ ها، موجب تورم دیواره آن شده و جریان خون را متوقف می کند و در نتیجه بافت متورم شده در طی چند روز از بین می رود.
این روش تنها برای بواسیر خارجی پیشرفت نکرده اثر گذار است. از مزایای اسکلروتراپی می توانیم به این موارد اشاره کنیم:
  • سرپایی و سریع[*]بدون درد و خونریزی[*]بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان[*]بدون نیاز به طی کردن دوره نقاهت[*]تسریع در روند بهبودی[*]هزینه مناسب در مقایسه با سایر روشهای درمان
از عوارض و معایب احتمالی این روش می توانیم به این موارد اشاره کنیم:
  • میزان موفقیت این روش مشخص نبوده و شاید نیاز مجدد به انجام سایر روشهای درمانی باشد.[*]تغییر رنگ پوست در ناحیه آسیب دیده[*]خطر تجمع لخته خون[*]درد[*]سردرد پس از دریافت[*]خطر بی اختیاری در کنترل مدفوع[*]عفونت
درمان بواسیر خارجی ترومبوزه
ترومبوزه به معنی لخته خون است و منظور از بواسیر خارجی ترومبوزه، تجمع لخته خون در بافت بواسیری است. علت دقیق تجمع خون مشخص نیست، اما این حالت اغلب در هموروئیدهای خارجی مشاهده می شود. برای درمان، لازم است در اسرع وقت و در کمتر از ۴۸ ساعت از لخته شدن، خون را تخلیه نمایید.
هرگز خود در منزل برای تخلیه لخته اقدام نکنید، بلکه لازم است این کار توسط پزشک در محیطی استریلیزه انجام گیرد. برای این منظور پزشک برشی بر روی بواسیر ایجاد کرده و لخته را تخلیه می نماید. در صورتی که بیماری با این روش درمان نشود، پزشک انجام سایر روشهای درمانی را پیشنهاد می‌نماید.


درمان بواسیر خارجی بدون جراحی - دکتر عابدیان

امضا کاربر
کلینیک مهنا


یکشنبه 13 مهر 1399 - 09:55
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.