ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : دوشنبه 08 آذر 1400 - 2:16 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
تعداد بازدید 18
نویسنده پیام
pezeshk
آنلاین

ارسال‌ها : 12
عضویت: 1 /3 /1400
نکات مهم بیمه
بیمه‌شده برای ثبت نام و دریافت خسارت هر رشته‌ی بیمه‌ای به فرم‌های مخصوص آن رشته نیاز دارد. برای استفاده از پوشش‌های بیمه تکمیلی نیز باید در هر مرحله از فرم بیمه تکمیلی مورد نیاز همان مرحله استفاده کنید.
فرم بیمه تکمیلی برای ثبت نام، فرم پیشنهاد بیمه و فرم پرسشنامه سلامت است. برای ثبت نام در این بیمه ابتدا باید درخواست خود را با فرم پیشنهاد به بیمه‌گر تحویل دهید سپس لازم است بیمه‌شده اطلاعات شخصی و بیمه‌ای و وضعیت سلامتی خود را با فرم پرسشنامه سلامت به شرکت بیمه ارایه دهد طوری که بیمه‌شده ارزیابی درستی نسبت به نام بیماری، مدت ابتلا به بیماری، درمان انجام شده و وضعیت فعلی فرد متقاضی داشته باشد.از فرم‌های مورد نیاز بیمه‌شده برای استفاده از خدمات درمانی هم می‌توانیم به فرم معرفی‌نامه و فرم ارسال مدارک درمانی اشاره کنیم. فرم معرفی‌نامه زمانی کاربرد دارد که بیمه‌شده بخواهد از مراکز درمانی طرف قرارداد استفاده کند بنابراین قبل از مراجعه به مرکز درمانی ابتدا معرفی‌نامه را از شرکت بیمه دریافت می‌کند. بعد از بروز خسارت، فرم ارسال مدارک درمانی به شرکت بیمه ارسال می‌شود این فرم مخصوص بیمه‌گذاران است که در آن نام بیمه‌شده اصلی، نام بیمار، نوع و مبلغ هزینه، تعداد برگ و نتیجه درمان قابل مشاهده است.
بیمه‌شده می‌تواند فرم بیمه تکمیلی را از طریق مراجعه مستقیم و یا از سایت شرکت بیمه دریافت کند. در ادامه نمونه‌ای از فرم درخواست عضویت شرکت SOS را مشاهده می‌کنیدبرای دریافت پوشش‌های درمانی ابتدا باید درخواست خود را در فرم پیشنهاد بیمه به بیمه‌گر ارایه دهید. از دیگر مدارک مهم این رشته فرم پرسشنامه است. فرقی نمی‌کند بیمه تکمیلی را به صورت گروهی تهیه می‌کنید یا انفرادی، کامل کردن این فرم از الزامات این رشته‌ی بیمه‌ای است. بیمه‌شده در فرم پرسشنامه سلامت باید به همه پرسش‌هایی که در مورد وضعیت جسمی وی است پاسخ صحیح دهد تا بیمه‌گر در مورد وضعیت سلامتی فرد بیمه‌شده ارزیابی درستی داشته باشد.
ثبت نام بیمه تکمیلی انفرادی: برای ثبت نام این بیمه، متقاضی باید مدارک و فرم بیمه تکمیلی شامل فرم پرسشنامه سلامت، کپی پشت و روی کارت ملی، کپی پشت و روی شناسنامه و کپی صفحه اول بیمه پایه را به نمایندگی بیمه تحویل دهد و یا به سایت بیمیتو مراجعه کند و خرید بیمه تکمیلی را به روشی ساده انجام دهد زیرا در این روش تنها با ارسال تصویر مدارک ثبت نام شما انجام می‌شود. در سایت بیمییتو همچنین امکان خرید بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه عمر، بیمه مسافرتی، بیمه حوادث، آتش سوزی ، بیمه درمان و انواع دیگر بیمه‌ها وجود دارد.
ثبت نام بیمه تکمیلی گروهی: برای ثبت نام بیمه درمان گروهی، پر کردن فرم تقاضای سرپرست خانواده و فرم پرسشنامه سلامت به تعداد اعضای خانواده لازم است. ابتدا درخواست صدور بیمه در فرم پیشنهادی که شامل اطلاعات شرکت، تعداد و مشخصات کارکنان می‌شود به شرکت بیمه مورد نظر ارایه شده و بیمه‌گر با توجه به سابقه بیماری، تعداد و سن بیمه‌شدگان نرخ حق بیمه را اعلام می‌کند. با ارایه کپی شناسنامه،کپی کارت ملی، کپی صفحه اول دفترچه بیمه پایه و فرم بیمه تکمیلی روند ثبت نام تکمیل می‌شود.
در بیمه تکمیلی گروهی فرم بیمه تکمیلی به تعداد اعضای خانواده پر می‌شود.
برای صدور بیمه درمان در بعضی شرکت‌های بیمه، انجام چکاپ کامل و آزمایش‌ بیمه‌شده لازم است. اگر بخواهیم شرایط شرکت‌های مختلف بیمه را برای صدور بیمه درمان تکمیلی بررسی کنیم می‌فهمیم بعضی از شرکت‌های بیمه ممکن است از انجام چکاپ صرف نظر کنند اما فرم پرسشنامه به عنوان فرم بیمه تکمیلی مبنای ارزیابی سلامت بیمه‌شده است و بعد از این که فرم پرسشنامه توسط پزشک معتمد بیمه‌گر بررسی شد شرکت بیمه تصمیم می‌گیرد که پوشش‌های درمانی به شخص موردنظر ارایه شود یا خیر.
ممکن است بیمه تکمیلی داشته باشید اما ندانید که چطور باید از خدمات درمانی استفاده کنید. شرکت‌های بیمه موظف هستند شما را برای دریافت هر چه بهتر خدمات درمانی آگاه کنند. بیمه‌شدگان برای استفاده از خدمات درمانی طرف قرارداد یا مراکز غیر طرف قرارداد در کشور آزاد هستند و به دو روش می‌توانند خسارت‌های درمانی خود را دریافت کنند.
روش اول با مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد: در صورتی که بیمه شده به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کند باید ابتدا نسبت به صدور فرم بیمه تکمیلی برای دریافت خسارت اقدام کند. این فرم همان معرفی‌نامه است. با در دست داشتن این فرم فرد به مراکز درمانی مورد نظر مراجعه می‌کند و فقط با پرداخت بخش کمی از هزینه‌، تحت عنوان فرانشیز، فرد بیمار درمان می‌شود.
روش دوم با مراجعه به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد: زمانی که بیمه‌شده زمان کافی برای دریافت معرفی‌نامه در اختیار ندارد و یا به هر دلیلی قصد مراجعه به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد را داشته باشد باید هزینه‌های درمان خود را از جیب خود پرداخت کند سپس مدارک و صورت‌حساب‌های درمانی خود را به مراکز پرداخت خسارت بیمه‌گر تحویل دهد. شرکت بیمه هزینه‌های پرداخت شده را تا حداکثر سقف تعهدات بیمه نامه پرداخت می‌کند.
پنجشنبه 08 مهر 1400 - 12:35
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.