ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : دوشنبه 08 آذر 1400 - 4:10 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
نویسنده پیام
nyusha
آنلاین

ارسال‌ها : 66
عضویت: 25 /8 /1399
محل زندگی: Tehran
سن: 22
اسمز معکوس چیست و چه کاربردی در دستگاه های تصفیه آب دارد؟

تا به حال روش های زیادی به منظور تصفیه آب در خانه یا به روش های صنعتی پیشنهاد شده است که ممکن است اسم آنها به گوشتان خورده باشد. بهترین روش تصفیه آب امروزه " اسمز معکوس " نام دارد که معتبر ترین دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی دارای این سیستم می باشند.
در ادامه قصد داریم شما را به طور کامل با این روش آشنا کرده و چند نمونه از دستگاه هایی که دارای اتوماسیون اسمز معکوس هستند را معرفی کنیم.


مفهوم فرآیند اسمز معکوس
اسمز معکوس یا Reverse Osmosis یک فناوری جدید و به روز است که برای حذف اکثریت آلودگی های موجود در آب از طریق تحت فشار گذاشتن آب توسط غشای نیمه تراوا استفاده می شود.

به نقل از گوارنوش ؛ تصفیه آب به روش اسمز معکوس (Reverse Osmosis) در حال حاضر مناسب ترین و کامل ترین روش برای شیرین کردن آب می باشد. روش اسمز معکوس در اکثر کارخانه های تولید نوشابه، بسته بندی آب و در صنایعی که می خواهند آب را زلال و شفاف کنند، بسیار کاربرد دارد. امروزه این روش برای تصفیه کردن آب منازل نیز استفاده می شود و یک سیستم تصفیه آب خانگی پرطرفدار و محبوب در بین دیگر دستگاه ها به شمار می آید.


اسمز معکوس چگونه کار می کند؟
پیش از حذف مواد جامد محلول در آب و عبور کردن آن از طریق غشا نیمه تراوا؛ دستگاه تصفیه آب دارای سیستم اسمز معکوس رسوب و کلر را توسط یک پیش فیلتر از آب ناخالص خارج میکند. پس از خروج آب از غشا یا ممبرین RO، قبل از وارد شدن به شیر آب اختصاصی، از یک فیلتر پست کربن به منظور صیقل دادن آب آشامیدنی عبور می کند. سیستم های اسمز معکوس بسته به تعداد پیش فیلترها و پس فیلترهای آنها مراحل مختلفی دارند.

مراحل سیستم های اسمز معکوس
قسمت ممبرین دستگاه، نقطه کانونی یک سیستم اسمز معکوس است. اما دستگاه تصفیه آب دارای سیستم اسمز معکوس شامل انواع دیگر فیلتراسیون نیز می باشد. سیستم های RO از 3، 4 یا 5 مرحله فیلتراسیون تشکیل شده اند.
اسمز معکوس چیست و چه کاربردی در دستگاه های تصفیه آب دارد؟

امضا کاربر


سه شنبه 20 مهر 1400 - 00:56
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.