ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : جمعه 21 مرداد 1401 - 8:06 بعد از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
نویسنده پیام
nasrin170
آنلاین

ارسال‌ها : 22
عضویت: 8 /8 /1400
محل زندگی: تهران
سن: 26
بهترین مشاغل مورد نیاز و پردرآمد کانادا 2022
شرایط و قوانین کار در کانادا
این کشور در زمینه های مختلفی به نیروی کار نیاز دارد. موقعیت های شغلی فراوانی برای افراد فراهم شده است به همین دلیل به راحتی میتوانید شغل متناسب با شرایط خود را بیابید. مهاجرت کاری به کانادا از دو طریق اسکیل ورکر و جاب آفر صورت میگیرد.
روش اسکیل ورکر شامل دو مرحله است که در مرحله اول باید حداقل 67 امتیاز کسب کنید و در مرحله دوم از 1200 امتیاز هر چه امتیازات بیشتری را کسب کنید شانس شما برای مهاجرت کاری به این کشور بیشتر است. در روش جاب آفر باید از طریق سایت های کاریابی شغل متناسب خود را بیابید و از سوی کارفرمایان این کشور پیشنهاد کاری دریافت کنید.
در صورت کلی باید از یکسری شرایط جهت اخذ ویزای کار کانادا برخوردار باشید که عبارتند از:
  • بهره مندی از حداقل مدرک تحصیلی لیسانس[*]بهره مندی از پاسپورت معتبر[*]مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5[*]سن حداکثر 40 سال[*]حداقل 3 سال سابقه کار در زمینه شغلی مورد نظر[*]شغل مدنظرتان در لیست مشاغل مورد نیاز قرار داشته باشد[*]گواهی سلامت
روش کاریابی در کانادا
جهت کار در بهترین مشاغل کانادا باید از یکسری شرایطی مانند بهره مندی از مدرک تحصیلی، مدرک زبان آیلتس، سابقه کار و … برخوردار باشید تا بتوانید امتیازات لازم را در سیستم امتیاز بندی کسب کنید. اگر قصد کار در این کشور را دارید و در صورتی که در روش اسکیل ورکر امتیازات لازم را دریافت نکردید میتوانید از طریق سایت و موسسات کاریابی مشاغل مورد نیاز خود را بیابید و باید از سوی کارفرمایان یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید.
برخی از سایت های کاریابی کانادا عبارتند از:


www.workopolis.com/en
www.monster.ca
www.working.com
www.jobboom.com/fr
www.bcjobs.ca
گروه بندی مشاغل
کانادا تمامی مشاغل کشور خود را گروه بندی کرده است و تمامی مشاغل را به عنوان سیستم گروه بندی ملی مشاغل کانادا یا با نام سیستم NOC(ناک) می شناسند. مشاغل این کشور را بر پایه موضوعاتی مانند چگونگی کار، نقش و وظیفه مشاغل، هدف از کار و … گروه بندی کردند. مشاغل کانادا در چند گروه 0، A، B، C، D دسته بندی شده است. در تمامی گروه بندی مشاغل که در زیر برایتان بیان می کنیم باید سابقه کار در کشور خود داشته باشید.
گروه 0
تمامی مشاغل مرتبط به مدیران برای همه ی مشاغل بزرگ و کوچک در گروه مشاغل 0 قرار میگیرند. مشاغلی مانند مدیران ارشد، مدیران سازمان ها و …
گروه A
تمامی مشاغلی که به مدرک تحصیلی دانشگاه نیاز دارند در گروه مشاغل A قرار می گیرند. مشاغلی مانند پزشک، مهندس و …
گروه B
تمامی مشاغل فنی و تخصصی که علاوه به مدرک تحصیلی فنی و حرفه ای، نیازمند دوره های آموزشی در آن زمینه هستند در مشاغل گروه B قرار میگیرند. مشاغلی مانند برقکاری، تاسیسات و …
گروه C
تمامی مشاغلی که بسیار راحت هستند و نیازمند مدرک تحصیلی در مقاطع بالا نمیباشد و اکثر این مشاغل نیازمند مدرک دیپلم میباشد و باید در این مشاغل مهارت خاص خود را داشته باشید در مشاغل گروه C قرار میگیرند. مشاغلی مانند راننده، گارسون و …
گروه D
تمامی مشاغل این گروه D نیازمند هیچ مدرک تحصیلی نمیباشد و افراد میتوانند به داشتن تجربه، تبحر و مهارت مشغول به کار شوند. مشاغلی مانند کارگران، نظافتی و …
لیست مشاغل مورد نیاز کانادا 2022
این کشور با توجه به اقتصاد پیشرفته و نرخ بیکاری بسیار پایین موقعیت های شغلی فراوانی را برای افراد فراهم کرده است. لازم به ذکر است هر چه شما دارای مدرک تحصیلی بالایی باشید در نتیجه درآمد شما در این کشور بیشتر خواهد بود. بهتر است بدانید نزدیک به 26 درصد جمعیت نیروی کار را مهاجران تشکیل داده اند.
پرستار 58,000 تا 85,000
مهندس نرم افزار 48,000 تا 153,000
فیزیوتراپ 31,000 تا 102,000
روانشناس 59,000 تا 132,500
متخصص بینایی سنجی 29,000 تا 65,000
استاد دانشگاه 29,000 تا 215,000
داروساز 97,000 تا 146,000
جوشکار 65,000 تا 85,000
حسابدار 48,000 تا 64,000
راننده 54,500 تا 140,000
دستیار فروش 21,000 تا 40,300
دندانپزشک 53,000 تا 213,000
پزشک 125,000 تا 598,000
خلبان 76,000 تا 120,000
مدیر پروژه IT بیش از 100,000
مهندس هوافضا 75,000
طراح و توسعه دهنده وب 65,000
متخصص بیهوشی 316,000
متخصص ارتودنسی 188,000
پرستار
پرستاری جزو یکی از پردرآمدترین و بهترین مشاغل کانادا در گروه A با کد NOC 3012 می باشد. معمولا پرستاران در بیمارستان، درمانگاه و به طور کلی در مراکز درمانی کار می کنند. در همین ابتدا لازم به ذکر است که شرایط و میزان درآمد پرستاری در شهرهای این کشور متفاوت می باشد.
جهت کار در پرستاری باید مدرک تحصیلی پرستاری، مدرک زبان آیلتس با نمره 7 یا مدرک تافل با نمره 90 را داشته باشید. بهتر است بدانید حقوق ماهیانه پرستاران در این کشور بر اساس ساعات کاری آنها میباشد.
جالب است بدانید در شغل پرستاری بیشترین حقوق 70 دلار در ساعت بوده و کمترین میزان حقوق در شغل پرستاری 24 دلار میباشد. اما به طور میانگین پرستاران در این کشور تقریبا 47 دلار در ساعت دریافت می کنند.
وظایف پرستاران عبارتند از:
کمک به دکتران
مراقبت از بیمار
نگهداری و رسیدگی از نوزادان
دادن دارو به بیماران و …
میزان درآمد سالانه پرستاری: بین 58,000 تا 85,000 دلار
مهندس نرم افزار
مهندسی نرم افزار(مهندسی کامپیوتر) یکی دیگر از شغل های خوب و مورد نیاز کانادا است و این شغل بسیار مورد توجه این کشور قرار گرفته است. بهتر است بدانید بازار کار مهندسی نرم افزار در این کشور بسیار خوب میباشد. جالب است بدانید مهندسی نرم افزار در این کشور جزو بهترنی مشاغل پردرآمد می باشد.
وظایف مهندس نرم افزار عبارتند از:
ارائه خدمات نرم افزاری
توسعه سیستم های اطلاعات
برنامه نویسی
بررسی نیازهای نرم افزاری و …
میزان درآمد سالانه مهندسان نرم افزار: بین 48,000 تا 153,000 دلار
فیزیوتراپ
جهت استخدام شدن در کار فیزیوتراپیست بهتر است مدرک تحصیلی این رشته را از کالج های این کشور دریافت کنید. فیزیوتراپیست یا همان کار درمانی یکی از پردرآمدترین مشاغل این کشور است. شما در این کار با افراد مختلفی مانند افراد سالمند، ورزشکاران، افراد معلول جسمی و … در ارتباط هستید.
وظیفه فیزیوتراپ ها این است که به اینگونه افراد کمک کنند تا عملکرد فیزیکی بدن آنها بهتر شود و به حالت اولیه خود بازگردند. میزان درآمد اکثریت فیزیوتراپ ها تقریبا 74/672 دلار میباشد.
میزان درآمد سالانه فیزیوتراپ: بین 31,000 تا 102,000 دلار
روانشناس
جهت استخدام در شغل روانشناسی باید مدرک تحصیلی علوم اجتماعی را اخذ کرده باشید. روانشناسی یکی از از بهترین مشاغل کانادا میباشد. فعالیت روانشناسان در مکان های مختلفی مانند کلینیک، بیمارستان، مطب، دادگاه و … ارائه میگردد. بازار کار شغل روانشناسی در این کشور بسیار خوب می باشد و این شغل جزو 10 مشاغل برتر و پردرآمد کانادا میباشد.
وظایف روانشناسان عبارتند از:
حل کردن مشکلات شما در زمینه های مختلف
تست هوش
برنامه ریزی زندگی و درسی
بررسی سلامت روان
رشد و …
میزان درآمد سالانه روانشناسان: بین 59,000 تا 132,500 دلار
بینایی سنجی
متخصص بینایی سنجی یکی از بهترین مشاغل مورد نیاز کانادا می باشد زیرا اکثر مردمان کانادا عینکی هستند. بهتر است بدانید متخصص بینایی سنجی یا اپتومتریست با متخصص چشم با یکدیگر کار می کنند و این شغل دارای بازار کار خوبی است. در دو دانشگاه این کشور رشته بینایی سنجی تدریس می شود و باید به مدت 7 سال در این رشته تحصیل کنید تا یک متخصص اپتومتر شوید.
وظایف پزشک بینایی سنج عبارتند از:
تشخیص مشکلات و اختلالات چشم
تشخیص نمره چشم
بررسی میدان دید افراد
ساخت عینک طبی و …
میزان درآمد سالانه متخصص بینایی سنجی: 29,000 تا 65,000 دلار
استاد دانشگاه
استاد دانشگاه جزو مشاغل مورد نیاز کانادا با کد 4011 می باشد. بهتر است بدانید جهت استخدام شدن به عنوان استاد دانشگاه باید در زمینه و رشته مورد نظرتان مدرک دکتری را اخذ کرده باشید. میزان حقوق دریافتی اساتید به عوامل مختلفی مانند میزان تدریس، مدرک تحصیلی، سابقه کاری و … بستگی دارد.
وظایف اساتید دانشگاه عبارتند از:
تدریس دروس
رفع اشکالات دانشجویان
برگزاری آزمون
یاری کردن دانشجویان در فعالیت های تحقیقاتی و علمی و …
میزان درآمد سالانه اساتید: 29,000 تا 215,000 دلار
داروساز
از آنجا که داروسازی از جمله بهترین مشاغل این کشور است باید جهت استخدام شدن در این شغل مدرک معتبر رشته داروسازی را اخذ کنید و در آزمون های داروسازی این کشور شرکت کنید و نمره قبولی دریافت کنید. البته لازم به ذکر است بدانید باید مجوز کار هم باید دریافت کنید تا بتوانید دارو تولید کنید. میزان حقوق دریافتی داروسازان تقریبا ساعتی 45 دلار است.
وظایف داروسازان عبارتند از:
ساخت دارو
کنترل و نظارت نسخه
بسته بندی دارو
ارائه طرز مصرف دارو به بیماران و …
میزان درآمد سالانه داروسازان: 97,000 تا 146,000 دلار
جوشکار
جوشکاری یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز کانادا در 2022 است. جهت استخدام شدن در کار جوشکاری نیاز به مدرک تحصیلی خاصی نیاز ندارید به همین دلیل جزو شغل های ساده در کانادا محسوب می شود. اما باید در این حرفه مهارت و تجربه فراوانی داشته باشید. در برخی از شهرهای این کشور به جوشکاران حرفه ای بسیار نیاز دارند. میزان حقوق دریافتی جوشکاران ساعتی 90 دلار میباشد.
وظایف جوشکاران عبارتند از:
جوشکاری
اجرای دستورالعمل جوشکاری
بررسی کار
ضمانت کار به مشتری
اجرای دوباره کاری در صورت نیاز و …
میزان درآمد سالانه جوشکاران: بین 65,000 تا 85,000 دلار
حسابدار
شغل حسابداری در کانادا جزو یکی از شغل های پردرآمد و مورد نیاز این کشور می باشد. بهتر است بدانید جهت استخدام شدن به عنوان حسابدار در کانادا باید حداقل مدرک کارشناسی حسابداری را اخذ کرده باشید. در این کشور موقعیت شغلی فراوانی در شرکت ها و سازمان ها برای افراد وجود دارد.
وظایف حسابداران عبارتند از:
پرداخت مالیات
کنترل بر دارایی
پرداخت فاکتورهای خرید
رسیدگی به معامله های مالی
پیگیری و رسیدگی مسائل مالی
بررسی حساب های مالی
تجزیه و تحلیل گزارشات مالی و …
میزان درآمد سالانه حسابداران: بین 48,000 تا 64,000 دلار
راننده
بهتر است بدانید این کشور در شغل رانندگی مشتاق به جذب نیروی جوان می باشد و بیشتر رانندگان کامیون استخدام می کنند. جهت کار به عنوان راننده استان های کبک، بریتیش، اونتاریو و آلبرتا را به شما پیشنهاد می کنیم. شغل رانندگی جزو بهترین مشاغل مورد نیاز کانادا است. جهت استخدام شدن در کار رانندگی باید در دوره های آموزشی رانندگی شرکت کنید و گواهینامه معتبر رانندگی کانادا را اخذ کنید.
مدارک و شرایط لازم جهت رانندگان:
مدرک زبان
گواهینامه پایه یک
داشتن حداقل مدرک CLB 4
حداقل میانگین سنی 48 سال
داشتن سابقه کار
میزان درآمد سالانه رانندگان: 54,500 تا 140,000 دلار
دستیار فروش و بازاریابی
دستیار فروش یا همان بازاریابی یکی از دیگر از مشاغل خوب کانادا است. جهت استخدام شدن در این شغل باید در زمینه های B2C یا B2B سابقه کاری داشته باشید و مهارت و تبحر کافی را داشته باشید. لازم به ذکر است شغل دستیار فروش در استان آلبرتا، بورنیچ، بریتیش، انتاریو، منیتوبا، نوا اسکوشیا دارای متقاضی زیادی میباشد و همینطور از بازار کار خوبی برخوردار است.
وظایف دستیاران فروش عبارتند از:
انجام کارهای اداری
کمک به مدیران
فروش محصولات
بازاریابی
برخورداری از روابط عمومی بالا
میزان درآمد سالانه دستیار فروش: 21,000 تا 40,300 دلار
دندانپزشک
شما باید مدرک معتبر دانشگاه رشته دندانپزشکی را اخذ کرده باشید. استان های نوا اسکوشیا، کبک، انتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند، نیوبرانزویک و ساسکاچوان جهت کار و استخدام در شغل دندانپزشکی را به شما پیشنهاد میکنیم زیرا در این استان ها دندانپزشکی از بازار کار خوبی برخوردار است. دندانپزشکی در کانادا یکی دیگر از پردرآمدترین مشاغل مورد نیاز این کشور است.دندانپزشکان در مکان های مختلفی مانند بیمارستان، درمانگاه، کلینیک و … مشغول به کار هستند.
وظایف دندانپزشکان:
تشخیص بیماری دهان
تشخیص بیماری دندان
درست کردن دندان
جراحی دندان و …
میزان درآمد سالانه دندانپزشکان: بین 53,000 تا 213,000 دلار


منبع
شنبه 04 تیر 1401 - 12:37
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.