ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : سه شنبه 11 مهر 1402 - 11:20 بعد از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
نویسنده پیام
jody70
آنلاین

ارسال‌ها : 59
عضویت: 31 /1 /1396
عوارض عمل نکردن و ترکیدن کیست مویی + اگر درمان نشود چه میشود؟عواقب و عوارض عمل نکردن کیست مویی چیست؟ اگر کیست مویی به موقع درمان نشود منجر به گسترش عفونت و ایجاد آبسه و حفره های پوستی یا فیستول خواهد شد که این موارد روند درمان و بهبودی را برای بیمار پیچیده تر و زمان بر تر خواهد کرد.
سینوس پیلونیدال یا همان کیست مویی یکی از بیماری های رایج نشیمنگاهی است که امروزه با توجه به عدم تحرک کافی و نشستن های طولانی مدت شیوع زیادی پیدا کرده است. این بیماری که به دلیل برگشت مو به داخل پوست ایجاد می شود می تواند ناشی از نشستن های طولانی مدت، پرمویی، اضافه وزن، استفاده از لباس های جذب و پلاستیکی و … باشد.

بسیاری از افرادی که به کیست مویی دچار می شوند ممکن است به دلیل حساسیت ناحیه کیست از بیان آن خجالت بکشند و یا به دلیل عدم آگاهی کافی در مورد اینکه کیست مویی چیست ؟ در پی درمان آن با روش های خانگی باشند که این موارد منجر به پیشرفت بیماری و در نتیجه پیچیده شدن و طولانی شدن درمان خواهد شد.


بهترین و قطعی ترین درمان برای این عارضه تخلیه چرک و عفونت با استفاده از لیزر کیست مویی می باشد که با کمترین درد و خونریزی و در کمتر از یک ساعت در پرتو کلینیک قابل انجام می باشد.

در صورت مشاهده علائمی مثل تب و خونریزی، التهاب و یا قرمزی در ناحیه کمر و دنبالچه یا بالای باسن بهتر است هرچه سریع تر به یک دکتر کیست مویی مراجعه کرده و درمان را آغاز نمایید.

با توجه به خطرات کیست مویی در پایین کمر در ادامه عوارض عمل نکردن کیست مویی را برای شما توضیح خواهیم داد:

در پاسخ به این سوال که “اگر کیست مویی درمان نشود چه اتفاقی می افتد” باید بگوییم موارد زیر از عوارض و عواقب عمل نکردن کیست مویی می باشند:

اگر در درمان کیست مویی تعلل کنید ممکن است عفونت آن از طریق خون به تمام بدن گسترش یابد و این برای فرد بیمار خطرناک خواهد بود.جراحی و مصرف آنتی بیوتیک در این مورد نتیجه بخش است.
در صورت عدم درمان کیست مویی ممکن است عفونت آن گسترش پیدا کند و در نتیجه درمان و بهبود بیماری پیچیده تر خواهد شد.
از دیگر عوارض جراحی نکردن کیست مویی می توان به درد شدید، شدید شدن التهاب و عفونت، آبسه های پی در پی اشاره نمود.
اگر کیست مویی به موقع درمان نشود موجب گسترش عفونت به سایر قسمت های بدن می شود و در نتیجه برای درمان باید بافت بیشتری از بدن که آسیب دیده است حذف شود.
هنگامی که کیست پیلونیدال عفونی می شود، یک آبسه تشکیل می دهد و در نهایت چرک را از طریق سینوس تخلیه می کند. آبسه باعث درد، بوی بد و چرک می شود.

امضا کاربر


شنبه 19 فروردین 1402 - 17:22
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.