ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : سه شنبه 11 مهر 1402 - 11:37 بعد از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
نویسنده پیام
jody70
آنلاین

ارسال‌ها : 59
عضویت: 31 /1 /1396
درمان زگیل مقعدی در خانه
روش های خانگی و سنتی درمان قطعی برای زگیل های مقعد نیستند اما اسیدهای طبیعی می توانند به حذف لایه های پوست آلوده کمک کنند. اگر در مراحل اولیه زگیل مقعدی هستید و یا زگیل هایی که در ناحیه مقعدتان ظاهر شده است خفیف می باشد می توانید روش های زیر را (درمان زگیل مقعدی با سیر، سرکه سیب و …) امتحان کنید.
بهتر است تحت نظر متخصص باشید و زودتر درمان اصولی و قطعی را انجام دهید. روش های خانگی معمولاً زمان بر و بدون نتیجه هستند.
درمان زگیل مقعدی با سرکه سیب
سرکه سیب یک ماده اسیدی است که از آب سیب تخمیر شده تهیه می شود. تصور می‌شود که مانند اسید سالیسیلیک، یک درمان رایج زگیل که پوست عفونی را از بین می‌برد و در نهایت زگیل را از بین می‌برد، عمل می‌کند.
سرکه همچنین دارای خواص ضد میکروبی طبیعی است که ممکن است به مبارزه با HPV کمک کند، اما مطالعات بیشتری لازم است.
برای امتحان، ۲ قسمت سرکه سیب و ۱ قسمت آب را با هم مخلوط کنید. یک تکه پنبه را با این مخلوط خیس کنید. آن را روی زگیل قرار دهید و آن را با باند بپوشانید. بگذارید سه تا چهار ساعت بماند.
همیشه سرکه سیب را با آب رقیق کنید. اسیدیته ممکن است باعث تحریک و سوختگی شیمیایی شود. همچنین، آن را روی زخم های باز قرار ندهید.


آیا زگیل مقعدی خطرناک است

درمان زگیل مقعدی با سیر
آلیسین، یکی از اجزای کلیدی سیر، دارای اثرات ضد میکروبی است و اغلب به دلیل خواص ضد ویروسی و تعدیل کننده سیستم ایمنی، یکی از روش های درمان خانگی زگیل مقعدی شناخته می شود.
برای درمان زگیل مقعدی با سیر، ۱ حبه را له کرده و با آب مخلوط کنید. روی زگیل بمالید و با باند بپوشانید. هر روز به مدت سه تا چهار هفته تکرار کنید. همچنین می توانید آب سیر بمالید یا یک حبه را روی زگیل بمالید.
پوست موز
شواهد غیر علمی نشان می دهد که پوست موز ممکن است به خلاص شدن از شر زگیل کمک کند. با این حال، در واقع هیچ تحقیقی وجود ندارد که پوست موز را با درمان زگیل یا عفونت های پوستی ویروسی مرتبط کند، و همچنین شواهد علمی وجود ندارد که پوست موز با HPV مبارزه کند.
اگر می خواهید آن را امتحان کنید، یک تکه پوست موز را ببرید و قبل از خواب روی زگیل بچسبانید، به طوری که قسمت داخلی پوست با پوست شما تماس داشته باشد.
چه کسانی در معرض اند؟
افرادی که فعالیت های زیر را انجام میدهند بیشتر در معرض اند:
  • رابطه ی جنسی نا امن( افراد در حین مقاربت از کاندوم استفاده کنند)[*]داشتن شرکای جنسی متعدد[*]مقاربت مقعدی[*]رابطه ی جنسی با فرد آلوده به ویروس[*]رابطه ی جنسی در سنین پایین[*]سیستم ایمنی ضعیف( سیستم ایمنی ضعیف به معنای این است که فرد زود به زود بیمار میشود)
در هر صورت افرادی که تنها یک شریک جنسی دارند نیز امکان مبتلا شدن آنها وجود دارد و استفاده از روش های محافظتی، کاملا ایمن نیست.


منبع: پرتو کلینیک = زگیل مقعدی

امضا کاربر


چهارشنبه 30 فروردین 1402 - 12:32
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.