ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : یکشنبه 03 تیر 1403 - 5:56 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
تعداد بازدید 40
نویسنده پیام
jody70
آنلاین

ارسال‌ها : 128
عضویت: 31 /1 /1396
علائم بازگشت فیستول
به نقل از noandish
فیستول مقعدی از آن دسته از بیماری های نشیمنگاهی بوده که با روش های خانگی و دارو درمان نمی شود و تنها راه درمان قطعی آن جراحی و لیزر می باشد. در میان این دو روش درمان قطعی برای فیستول، جراحی امکان بازگشت بیشتری داشته و اکثر بیمارانی که دچار عود فیستول شده اند روش جراحی را برای درمان خود انتخاب کرده بودند.
از دلایل بازگشت فیستول می توان به تشخیص نادرست نوع فیستول توسط پزشک و انتخاب روش درمان اشتباه و یا بیماری های زمینه ای مانند دیابت اشاره کرد. پس تجربه و تبحر پزشک و انتخاب نوع درمان از دلایل اصلی بازگشت این بیماری هستند.

با توجه به اینکه عود فیستول باعث می شود بیمار دوباره تحت جراحی های متعدد قرار بگیرد و آسیب به بافت های مجاور مقعد هم بیشتر شود هم اینکه باعث اتلاف وقت و هزینه بیمار می شود، بهتر است در مرحله اول نسبت به انتخاب پزشک حساس بوده و به بهترین جراح فیستول مراجعه کنید.
بیشتر بخوانید: از کجا بفهمیم فیستول درمان نشده است؟


در صورتی که پس از شش ماه از درمان شما گذشته باشد و هنوز فیستول خوب نشده باشد این مورد به عنوان عود فیستول و تداوم بیماری تشخیص داده می شود. در مواردی هم ممکن است پس از یک سال از زمان جراحی و در حالی که زخم فیستول کاملاً خوب شده است اما علائم و نشانه های فیستول دوباره در شخص ظاهر شده و حتی با شدت بیشتری همراه است.
  • اگر حین جراحی به عضلات اسفنکتر مقعدی آسیب وارد شود ممکن است موجب بی اختیاری مدفوع، تنگی مقعد، درد، عفونت و یا قطع قسمتی از عضله هنگام جراحی شود.[*]اگر در هنگام نشستن دردی در اطراف مقعد حس کنید [*]و یا آبسه های مقعدی دردناک که مانند جوش چرکی هستند مشاهده کنید[*] مشاهده رد خون و ترشحات چرکی زرد رنگ و بدبو به همراه مواد زائد روی لباس زیر
ممکن است گواه این مورد باشد که فیستول درمان نشده و یا دوباره عود کرده است.یکشنبه 07 خرداد 1402 - 14:52
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.