ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : جمعه 17 آذر 1402 - 5:16 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
نویسنده پیام
jody70
آنلاین

ارسال‌ها : 72
عضویت: 31 /1 /1396
استفاده از وازلین برای درمان بواسیر
ابتدا به مقداری وازلین نیاز دارید. سپس آن را برای مدتی روی نوک انگشتان خود بمالید. سپس سعی کنید به آرامی ناحیه مقعد را با نوک انگشتان خود با وازلین ماساژ دهید.
سپس با وارد کردن انگشت خود به داخل مقعد مقداری وازلین بمالید. پس از روانکاری، ناحیه مقعد به اندازه کافی نرم خواهد بود تا مدفوع به راحتی دفع شود. مدفوع بدون درد و به قدری نرم خواهد بود که باعث خونریزی نشود.
پمادهایی مانند وازلین یا ژل نفتی به ایجاد یک سد محافظ روی پوست ملتهب و کاهش قرمزی کمک می کنند. می توانید پس از رفتن به حمام و تمیز کردن خود مقدار کمی از آن را به مقعد خود بمالید.

اما استفاده از وازلین روی بواسیر می‌تواند لباس‌ها را لکه‌دار کند، بنابراین بهتر است از لباس های تیره استفاده کنید.
این درمان تنها در صورتی موثر خواهد بود که هموروئید شما کوچک و قابل کنترل باشد.
سایر درمان های خانگی برای هموروئید
    [*]حمام سیتز: پزشکان اغلب حمام آب گرم با نمک اپسوم را برای مدت ۲۰ دقیقه در روز توصیه می کنند.[*]پوشیدن لباس زیر نخی: لباس زیر نخی می تواند از تجمع رطوبت و تحریک بواسیر جلوگیری کند.[*]کمپرس یخ: یکی دیگر از درمان‌های خانگی موثر برای هموروئیدهای بزرگ و دردناک، استفاده از کمپرس سرد یا کیسه های یخ روی ناحیه مورد نظر است. [*]استفاده از فندق جادوگر: استفاده از فندق جادوگر می تواند به کاهش تحریک و درد بواسیر کمک کند. این درمان به عنوان یک ضد التهاب طبیعی عمل می کند و تورم را کاهش می دهد. بیشتر در درمان بواسیر خارجی موثر است. [*]آلوئه ورا: استفاده از آلوئه ورا بر روی ناحیه عفونی اطراف مقعد بهترین نتیجه را برای بیماران مبتلا به بواسیر به همراه خواهد داشت.

چهارشنبه 11 مرداد 1402 - 10:49
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.