ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : جمعه 17 آذر 1402 - 7:06 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
نویسنده پیام
nyusha
آنلاین

ارسال‌ها : 141
عضویت: 25 /8 /1399
محل زندگی: Tehran
سن: 22
واکسن HPV یا گارداسیل چیست؟
واکسن HPV به محافظت در برابر یک ویروس بسیار رایج به نام ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) کمک می کند. بیش از 100 نوع از ویروس اچ پی وی وجود دارد. بیشتر انواع آن هیچ علامتی ایجاد نمی کنند و خود به خود از بین می روند. اما برخی از انواع آن می توانند باعث مشکلات سلامتی مانند سرطان و زگیل تناسلی شوند. واکسن اچ پی وی HPV در برابر انواع ویروس که باعث اغلب این مشکلات سلامتی هستند، محافظت می کند.


واکسن اچ پی وی مورد استفاده در برنامه ایمن سازی معمول اغلب کشورها در سراسر دنیا بوده که در ایران لازم است آن را خود فرد تهیه کند. واکسن HPV 9 است که به عنوان Gardasil® 9 نیز شناخته می شود. این واکسن در برابر 9 نوع مختلف HPV محافظت می کند. از 7 نوع سرطان دهانه رحم، مقعد، دهان و گلو، آلت تناسلی، واژن و فرج و 2 نوع که می توانند باعث زگیل تناسلی شوند محافظت می کند.ویروس اچ پی وی hpv چیست؟

ویروس اچ پی وی (HPV) یک ویروس عفونی است که به طور عمده از طریق رابطه جنسی منتقل می‌شود. این ویروس ممکن است در برخی از موارد باعث عفونت‌های جنسی، سرطان رحم، سرطان آلت تناسلی، سرطان مقعد، سرطان دهانه رحم، سرطان پستان و سایر بیماری‌های جنسی شود. در حال حاضر، واکسن‌هایی برای جلوگیری از عفونت HPV در دسترس هستند.
زگیل تناسلی چیست؟
زگیل تناسلی ، واژن و مقعدی یکی از شایع ترین بیماری های عفونی پوستی است که امروزه در میان افراد زیادی دیده می شود. عامل اصلی ایجاد بیماری نوعی ویروس DNA دار به نام HPV یا پاپیلومای انسانی است. درمان زگیل تناسلی با لیزر، کرایو، روشهای دارویی یا دیگر روش های به طور کل با هدف از بین بردن زائده ها صورت می گیرد.
درمان زگیل تناسلی اهمیت بسیاری دارد که افراد باید سریعا برای آن اقدام کنند. همچنین در ادامه بهترین روشهای درمان برای از بین بردن این زائده ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

این بیماری در اثر تماس مستقیم پوست با پوست و از راه برقراری رابطه ی جنسی میان افراد منتقل می شود. به همین دلیل زگیل واژن و تناسلی و زگیل مقعد در دسته ی بیماری های مقاربتی- آمیزشی (STD) قرار می گیرند.
چه کسانی باید واکسن HPV 9 را دریافت کنند؟

همه جوانان و نوجوانان به واکسن اچ پی وی یا گارداسیل نیاز دارند، بنابراین قبل از قرار گرفتن در معرض ویروس اچ پی وی محافظت می شوند. در برخی از کشورها، واکسن HPV 9 به صورت رایگان برای همه دانش آموزان کلاس ششم ارائه می شود.
hamyartrip.ir - زگیل تناسلی مردان
مردان و زنانی که از این دوره جا مانده اند، در کلاس ششم واکسن را دریافت نکرده اند، همچنان می توانند واکسن را به صورت رایگان دریافت کنند، اگر شرایط زیر را داشته باشند:

اولین دوز خود را قبل از 19 سالگی دریافت کرده اند.
آخرین دوز خود را قبل از 26 سالگی دریافت کرده اند.

واکسن اچ پی وی نیز برای موارد زیر توصیه شده و تزریق آن رایگان است:

افراد HIV مثبت بین بازه سنی 9-26 سال.
افراد تراجنسیتی و غیر باینری 9-26 ساله.


امضا کاربر


یکشنبه 19 شهریور 1402 - 14:32
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.