ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : جمعه 17 آذر 1402 - 7:19 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
نویسنده پیام
nyusha
آنلاین

ارسال‌ها : 141
عضویت: 25 /8 /1399
محل زندگی: Tehran
سن: 22
کیست مویی چیست؟ علائم و علت + کی به دکتر مراجعه کنیم؟
بیماری کیست مویی کمر یک نوع عفونت پوستی است که به دلیل انسداد فولیکول‌های مویی در کمر اتفاق می‌ افتد. در این بیماری، یک ساختار کیسه‌ ای پر از مایعات و بافت‌ های مرده در داخل پوست شکل می‌ گیرد. این کیست‌ ها معمولاً در مناطقی از بدن که موهای زیادی دارند، مانند صورت، گردن، سینه و پشت، شکل می‌گیرند. علائم کیست مویی به طور کلی شامل درد، تورم، قرمزی و گاهی اوقات عفونت هستند.

برای درمان کیست مویی، ابتدا باید عفونت را درمان کرد و سپس خود آن را با جراحی کیست مویی یا لیزر کیست مویی برداشت. برای جلوگیری از این بیماری، مراقبت از پوست و بهداشت شخصی مناسب از جمله شستشو با صابون ضد عفونی کننده و استفاده از لوازم بهداشتی شخصی مانند تیغ اصلاح، لباس و محافظت از پوست در برابر خراشیدگی و آسیب‌های دیگر اهمیت بسیاری دارد.

بیشتر بخوانید: درمان کیست مویی با لیزر چگونه است؟
کیست مویی چیست؟

بیماری کیست مویی چیست
؟ سینوس مویی کمری یا سینوس پیلونیدال به انگلیسی Pilonidal Sinus نام دارد. که یک سوراخ کوچک یا “تونل” در پوست می باشد. این سوراخ مویی معمولاً در ناحیه ای که بالای باسن بین شکاف آن ایجاد می شود. سینوس های پیلونیدال حدود ۲۶ نفر از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر را درگیر می کنند. که حداقل سه برابر بیشتر از زنان، مردان به آن مبتلا می شوند. اگر فکر می کنید که شما هم ممکن است به این توده دچار باشید، به پزشک عمومی برای تشخیص دقیق مراجعه کنید.

در ابتدا که هنوز توده خیلی بزرگ نشده و گسترش پیدا نکرده، به آن آبسه پیلونیدال می گویند. آبسه پیلونیدال در حد یک توده کوچک و عفونی است.

در نتیجه، هنگامی که سینوس پیلونیدال عفونی شده، می تواند منجر به دو حالت شود، یعنی:

کیست پیلونیدال: یک توده نزدیک که با مایع، مو و بقایای پوست پر می شود.
آبسه پیلونیدال: یک وضعیت ملتهب و برآمده که پر از چرک می شود.

همچنین ببینید: عکس کیست مویی (برای تشخیص دقیق)

امضا کاربر


دوشنبه 20 شهریور 1402 - 12:10
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.