ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : سه شنبه 08 خرداد 1403 - 6:49 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
نویسنده پیام
nyusha
آنلاین

ارسال‌ها : 172
عضویت: 25 /8 /1399
محل زندگی: Tehran
سن: 22
آیا بوتاکس معده باعث اختلال در گوارش می شود؟
بوتاکس معده عوارض جانبی خاصی مانند درد و تورم در ناحیه تزریق، حالت تهوع و سوء هاضمه دارد، بنابراین فردی که قصد تزریق بوتاکس را دارد، در صورت داشتن هرگونه بیماری عضلانی یا حساسیت به بوتاکس، نباید این عمل را انجام دهد.

استفاده از بوتاکس در معده ممکن است باعث ایجاد عوارض جدی گوارشی شود که شامل مشکلات هضمی،اسهال، یبوست، تهوع، استفراغ، درد شکمی و تورم معده می‌شود. همچنین، بوتاکس ممکن است باعث کاهش حرکت معده و کاهش جذب مواد غذایی شود که باعث کاهش وزن و نقصان تغذیه‌ ای می‌شود. به همین دلیل، استفاده از بوتاکس در معده به‌ طور رسمی تایید نشده است و استفاده از آن برای درمان مشکلات گوارشی توصیه نمی‌ شود.

ابتلا به یبوست و ایجاد بواسیر

بواسیر که با نام علمی هموروئید هم شناخته می شود و در انگلیسی با اصطلاح Hemorrhoids آورده می شود، یکی از شایع ترین بیماری های مقعدی است. علائم بواسیر مشخص و واضح می باشد و در دسته بیماری های پر نشانه قرار می گیرد. در یک تعریف ساده و کوتاه بیماری هموروئید در اثر التهاب و کشیدگی مویرگها و رگ های خونی اطراف ناحیه ی مقعد به وجود می آید. در اطراف مقعد تعداد بسیار زیادی مویرگ و رگ های خونی با فشار خون بالا وجود دارد که در هنگام دفع مدفوع برای دفع راحت تر می توانند تا حد زیادی منعطف شوند.

در نتیجه از آنجا که یبوست باعث سفتی مدفوع شده به سختی دفع می شود. همچنین بوتاکس معده که بر عملکرد حرکات روده تاثیر گذاشته، باعث حرکت کندتر غذا در روده ها می شود. به همین دلیل مدفوع سفت و دیر دفع شده به رگ های مقعد فشار وارد می کند. فشار ناشی از مدفوع توده های بواسیر یا هموروئید را تشکیل می دهد.

عوارض بوتاکس معده چیست؟

از آنجایی که این روش با جراحی انجام نمی شود، پس از انجام عمل، بیمار می تواند به راحتی حرکت کند.

"سم بوتولینوم" که به نواحی خاصی از بدن تزریق می شود، پس از 4 تا 6 ماه از بدن خارج می شود. بنابراین، خطر بوتاکس معده که انقباض عضلانی معده را کند می کند، وجود ندارد.

عوارض بوتاکس معده از کی شروع می شود؟

مدت 1-2 روز پس از عمل بوتاکس معده یک فرآیند سازگاری شکل می گیرد. با گذشت 3 روز از عمل، کاهش احساس گرسنگی شروع شده و کنترل اشتها شروع می شود. وقتی 1 هفته گذشت این احساس ها کاملا کاهش می یابند. این وضعیت تا زمانی که داروی داده شده در بدن وجود دارد ادامه دارد.

از آنجایی که بیمار خود را با برنامه غذایی وفق داده است، پس از پایان اثر دارو همچنان به کاهش وزن ادامه می دهد.

کاهش وزن با این روش چقدر است؟

اولین هدف بوتاکس معده، تنظیم عادات غذایی مختل شده است. برای این منظور، توسط پزشک یک رژیم غذایی سخت و یک لیست تمرینی برای بیماران تهیه می شود تا پس از انجام عمل، آن را دنبال کنند. اگر بیمار از لیست رژیم غذایی استفاده نکند، در مدت زمان کوتاهی که دارو از بدن دفع می شود، دوباره وزنی را که بر اثر اثر دارو از دست داده است، افزایش می دهد.

به طور کلی در 6-4 ماه پس از مداخله، هدف کاهش وزن 10 تا 20 کیلوگرمی بیماران است.

میزان کاهش وزن ممکن است بسته به سن، میزان متابولیسم و دفعات ورزش فرد تغییر کند.

آیا بوتاکس معده روش تضمینی لاغری است؟

There is not any guarantee of the weight loss methods including gastric botox that applied all around the world. هیچ تضمینی برای روش های کاهش وزن از جمله بوتاکس معده که در سراسر جهان اعمال می شود وجود ندارد.

اعتقاد به کاهش وزن تنها با استفاده از یکی از این روش ها، ایده بسیار اشتباهی است. برای رسیدن به وزن مطلوب، بیماران پس از عمل باید به عادات غذایی خود توجه کنند. برای این منظور، پزشکان بیماران را به متخصصان تغذیه هدایت می کنند و به آنها لیست ورزش می دهند.

میزان موفقیت عملیات کاهش وزن با انجام منظم این برنامه ها افزایش می یابد.

اگرچه داروی داده شده احساس سیری ایجاد می کند یک واقعیت شناخته شده است، اما زمانی که افراد از لیست رژیم غذایی پیروی نمی کنند و برنامه های ورزشی را انجام نمیدهند، عمل بوتاکس ممکن است با شکست مواجه شود.


https://drnecdetderici.com/what-is-the-stomach-gastric-botox-how-is-it-applied/
ادامه مطلب

امضا کاربر


دوشنبه 27 شهریور 1402 - 12:16
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.