ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : سه شنبه 08 خرداد 1403 - 7:11 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
نویسنده پیام
jody70
آنلاین

ارسال‌ها : 121
عضویت: 31 /1 /1396
شایع ترین علل درد مقعد و درمان خانگی تیر کشیدن مقعد


درد مقعد یک عارضه شایع با دلایل احتمالی زیاد است که بیشتر دلایل آن جدی نیستند، اما در برخی موارد ممکن است علت درد مقعد ناشی از مشکلات یا بیماری هایی باشد که نیاز به درمان داشته باشد
درد مقعد یک عارضه شایع با دلایل احتمالی زیاد است که بیشتر دلایل آن جدی نیستند، اما در برخی موارد ممکن است علت درد مقعد ناشی از مشکلات یا بیماری هایی باشد که نیاز به درمان داشته باشد


درد مقعد شایع است و علل احتمالی زیادی مثل هموروئید، مدفوع نهفته، بیماری التهابی روده و پروکتیت (التهاب پوشش راست روده) دارد که اکثر موارد جدی نیستند و قابل درمان می باشد.
رکتوم آخرین قسمت روده بزرگ است که به مقعد ختم می شود. با این حال، به دلیل مجاورت این دو ناحیه، شرایطی که به تنهایی مقعد را تحت تاثیر قرار می‌دهند، اغلب به عنوان علت درد مقعدی نیز مطرح می‌شوند.
خوشبختانه، بسیاری از بیماری هایی که باعث درد مقعد می شود را می توان در خانه درمان کرد. با این حال، تشخیص علت درد مقعدی در زنان و مردان اهمیت بالایی دارد ، زیرا ممکن است نیاز به درمان فوری‌تر باشد.
در این مطلب به بررسی علل درد مقعد، علائم و نحوه درمان آن می پردازیم.
علت درد داخل مقعدی

درد رکتوم ممکن است به دلیل وجود مشکل در راست روده یا مقعد شما باشد.
هموروئید، شایع ترین علت درد مقعد
هموروئید وریدهای متورم رکتوم هستند که بیش از نیمی از بزرگسالان آمریکایی بالای 50 سال را تحت تأثیر قرار می دهند
هموروئید در افراد زیر شایع تر است:
  • کسانی که باردار هستند[*]افراد مسن تر[*]افرادی که برای مدت طولانی می نشینند[*]افرادی که در حین اجابت مزاج فشار می آورند
بواسیر اغلب باعث:
  • خون قرمز روشن پس از اجابت مزاج[*]خارش در اطراف ناحیه مقعد[*]ناراحتی در هنگام اجابت مزاج یا هنگام نشستن[*]گاهی اوقات یک لخته خون در داخل هموروئید تشکیل می شود که می تواند باعث درد ناگهانی و شدید مقعد شود.
شقاق مقعد
شقاق مقعدی یک پارگی کوچک در پوست در دهانه مقعد است که معمولاً در اثر کشیدگی و کشیدگی مجرای مقعد هنگام دفع مدفوع بزرگ یا سفت ایجاد می شود.

هنگامی که شقاق مقعد ایجاد می شود، اسفنکتر داخلی مقعد (ماهیچه ای که دهانه مقعد را کنترل می کند) ممکن است دچار اسپاسم شود. در این صورت ممکن است دفع مدفوع سخت تر شود.
مشاهده مطلب کامل:
https://aftabir.com/reportages/view/1544


چهارشنبه 15 فروردین 1403 - 10:18
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.