ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : سه شنبه 21 اردیبهشت 1400 - 9:29 بعد از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
نویسنده پیام
healthingclinic
آنلاین

ارسال‌ها : 9
عضویت: 20 /9 /1397
عکس شقاق مقعدی و آشنایی با شکل ظاهری این بیماری

شقاق مقعدی از بیماری های عفونی و دردناک ناحیه مقعد است. همان طور که در عکس شقاق مقعدی نیز مشخص است، این عارضه به معنی بروز ترکی عمیق در دیواره خارجی مقعد است و در ناحیه ای حساس و مملو از اعصاب واقع شده است از همین روی درد بسیار زیادی را برای بیمار به همراه دارد.


اغلب بیماران به علت درد شدید اجازه معاینه انگشتی به پزشک را نمی‌دهند و معاینه معمولاً همراه با تزریق بیحسی انجام می شود. زخم این بیماری در ناحیه مملو از عفونت و میکروب واقع شده است که در نتیجه آن احتمال عفونی شدن و التهاب این زخم بسیار زیاد است.
اگر به عکس شقاق توجه کنید متوجه خواهید شد که این زخم در ابتدا عمق کمی داشته و تنها پوست را شکاف می‌دهد. در صورتی که با گذشت بیماری و عدم درمان به موقع زخم عمیق تر شده و حتی میتواند عضله اسفنکتر در مقعد را نیز برش دهد. درمان شقاق شامل از بین بردن علائمی مانند عفونت و نیز پیدا کردن علت بروز این بیماری و رفع آن است.
در مرحله ابتدایی راهکارهای مختلفی از جمله درمان های خانگی و دارویی وجود دارند. که می توانند علائم بیماری مانند عفونت، درد، خارش و …. را بهبود بخشند و در بعضی موارد در رفع بیماری نیز موثر خواهند بود. در صورت عدم درمان با روش های قبل باید هر چه سریع تر برای درمان های تهاجمی تر اقدام نمایید. زیرا در صورت عدم درمان علائم بیماری تشدید خواهند شد.
درمان های تهاجمی موجود برای بیماری فیشر شامل جراحی و روش کم تهاجمی لیزر است. جراحی شقاق روشی دردناک و همراه با خونریزی بوده ضمن آنکه ریسک عدم درمان قطعی نیز وجود دارد از همین روی امروزه جراحی شقاق کمتر مورد استفاده قرار گرفته و اغلب از روش لیزر درمانی برای بهبود این عارضه استفاده می شود.
از مزیت های درمان شقاق با لیزر می توانیم به عدم درد و خونریزی، سریع و آسان بودن، درمان قطعی و همیشگی و به جای نماندن اسکار اشاره کنیم.

عکس شقاق
در تصویر زیر شکل ظاهری انواع شقاق مقعدی را مشاهده می‌کنید:
https://jarahlaser.com/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA/%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%82/

سه شنبه 10 فروردین 1400 - 13:59
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.