ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : دوشنبه 31 شهریور 1399 - 8:41 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
parisa98
آفلاینارسال‌ها : 6
عضویت: 15 /2 /1399
پاسخ : 2 RE نمایندگی مجاز تعمیر بوش در شمال تهران
چگونه ترموستات یخچال را تنظیم کنیم
در صورتی که تمایل دارید اطلاعاتی در مورد
تنظیم ترموستات یخچال و تعمیر
آن دریافت کنید، این مطلب را بخوانید. یکی از رایج ترین سوالاتی که در مواجهه مشکل در یخچال با آن رو به رو هستیم، همین است:
چگونه ترموستات یخچال را تنظیم کنیم؟
همچنین برخی افراد برای حل این مشکلات، سوالات گوناگونی دارند، که ما در این مقاله سعی کردیم به پاسخ این سوالات بپردازیم. برای یادگیری و پاسخ به سوالات گوناگون شما عزیزان، بهتر است ابتدا با ترموستات و اجزای آن، کمی آشنا شوید.
ترموستات یخچال چیست و چه اجزایی دارد
ترموستات یک قطعه ی کاملا مکانیکی است که برای ثابت نگه داشتن دمای یک محفظه، مانند یخچال یا هر جای دیگر استفاده می شود. در زبان لاتین، ترموستات از دو واژه ی thrmo ( به معنی دما ) و state ( به معنی وضع یا ثابت) تشکیل شده است. در حقیقت ترموستات یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده ی یخچال می باشد که با بالا رفتن دما، به کمپرسور فرمان فعالیت و با پایین آمدن دما، فرمان قطع فعالیت را صادر می نماید.
بررسی انواع ترموستات و اجزای آن
ترموستات ها انواع مختلفی دارند، برای آن که بدانید چگونه ترموستات یخچال را تنظیم کنیم، خوب است که با اجزا و انواع مختلف ترموستات، آشنایی داشته باشید. اجزای هر ترموستات شامل بدنه فلزی، کنتاکت های اتصال، فانوسک محتوی گاز، لوله مویی، لوله بلو، فنر واهرم ها و پیچ تنطیم می باشد. ترموستات هر یخچال می تواند به صورت دیجیتال، اهرمی یا ولومی باشد.
چگونگی عملکرد ترموستات یخچال
اکنون می خواهیم با نحوه عملکرد ترموستات آشنا شویم. کارکرد ترموستات به این صورت است که لوله بلو در قسمت پایینی یا سقف اپراطور یخچال وصل می شود، سپس ترموستات یخچال در حالت اتصال قرار می گیرد وکمپرسور شروع به فعالیت می کند. هر گاه دمای یخچال به حد مطلوب برسد و یخچال خنک شود، گاز مبردی که درون لوله بلو، لوله مویی و فانوسک قرار دارد کاهش حجم می دهد و گاز جمع میشود، با جمع شدن این گاز اهرم اتصال کلید داخل ترموستات یخچال به سمت پایین کشیده می شود و در نهایت کمپرسور قطع می شود. چنانچه سرمای داخل یخچال کم شود و دما بالا رود، این گاز حجم پیدا کرده و فانوسک بزرگ می شود . در نتیجه ی بزرگ شدن فانوسوک، ترموستات یخچال وصل شده و کمپرسور شروع به فعالیت می نماید.

نحوه تنظیم دمای یخچال و ترموسات
حال به بررسی این پرسش مهم که چگونه ترموستات یخچال را تنظیم کنیم می پردازیم. تنظیم دمای یخچال بستگی به فصل و گرمی و سردی آب و هوا دارد. باید توجه داشته باشید که در فصل تابستان، یعنی ماه های گرم سال، دمای یخچال خود را سرد نگه دارید؛ زیرا دمای محیط اطراف به شدت روی یخچال تاثیرگذار می باشد. در زمستان یا ماه های سرد این عمل کاملا بالعکس انجام می گیرد؛ یعنی لازم است شما درجه یخچال خود را پایین ببرید و دمای آن را کمی افزایش دهید.
معمولا دمای ترموستات باید بین 0 تا 5 درجه باشد؛ توجه داشته باشید که دمای یخچال شما در تابستان بین 2 تا 4 و در زمستان 1 یا 2 باشد. هرچه درجه یخچال بالاتر باشد دما پایین تر و خنک تر است.
نکات قابل توجه برای تنظیم دمای یخچال
اکنون که متوجه شدید چگونه ترموستات یخچال را تنظیم کنیم، توجه شما را به بررسی چند نکته برای بهبود جریان سردسازی و کمک به ترموستات یخچال جلب می کنیم.
  • بین مواد غذایی در یخچال، فاصله مناسب را در نظر بگیرید و اجازه دهید تا هوا در یخچال به خوبی جریان داشته باشد ودر نتیجه توزیع مناسب هوا انجام گیرد.[*]از قرار دادن مواد غذایی گرم در یخچال حتما خودداری نمایید. بهتر است ابتدا غذا های گرم را در دمای محیط خنک کنید، سپس آن ها را در یخچال قرار دهید؛ زیرا قرار دادن غذای گرم در یخچال به کمپرسور یخچال فشار زیادی می آورد.[*]درب یخچال را به صورت مکرر و بی فایده باز نکنید. با این کار سرمای داخل یخچال هدر می رود و کمپرسور یخچال دچار آسیب می شود. همچنین از سلامت واشر های درب یخچال مطمئن شوید.[*]اجازه تولید برفک در یخچال را ندهید و با نظافت و رسیدگی مکرر به یخچال از این کار جلوگیری نمایید.
تست عملکرد ترموستات یخچال
همانطور که گفته شد ترموستات یخچال وظیفه قطع و وصل کمپرسور را بر عهده دارد، به صورتی که اگر دمای یخچال بالا رود، به کمپرسور دستور فعالیت و سرد سازی می دهد و اگر دما در حد مطلوب باشد، فعالیت کمپرسور را قطع می کند. حال ممکن است این عملیات به خوبی انجام نگیرد و نیاز به تعمیر ترموستات یخچال باشد. برای تست عملکرد ترموستات یخچال ابتدا آن را روی 3 درجه سانتی گراد تنظیم کنید؛ پس از آن یک لیوان آب را در محیط مناسبی در یخچال قرار دهید؛ بعد از 24 ساعت لیوان آّب را دراورده و با یک دماسنج دمای آن را اندازه بگیرید. اگر دمای آب مساوری با دمای تنظیم شده ی یخچال بود ترموستات شما سالم است و نیاز به تعمیر یا تعویض ندارد.
تعمیر ترموستات یخچال جنرال الکتریک
امیدواریم توضیحاتی که در این مقاله برای شما بیان کردیم، عملکرد و دانسته های شما را در راستای نگهداری ترموستات یخچال بهبود بخشد. در این مقاله سعی کردیم به این سوال که چگونه ترموستات یخچال را تنظیم کنیم، بپردازیم. حال لازم به ذکر است که حتما توجه داشته باشید، اگر قصد دارید برای تعمیر یا تعویض ترموستات یخچال خود اقدام کنید؛ این کار را به نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک بسپارید. تعمیرکار های ما در کم ترین زمان اعزام می شوند. لازم است بدانید که تعمیرکار های اعزامی از نمایندگی رسمی یخچال جنرال الکتریک دارای مدارک رسمی از شرکت جنرال الکتریک می باشند. این شرکت با 25 سال سابقه درخشان و تعمیرکار های مجرب، برای هر گونه خدمات، شامل تعمیر ترموستات یخچال یا تعویض ترموستات یخچال جنرال الکتریک در خدمت شما عزیزان می باشد.
نحوه تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریکتنظیم مناسب دمای یخچال جنرال الکتریک یکی از رایج ترین سوالات و مشکلات افراد می باشد؛ چرا که اگر دمای یخچال را به درستی تنظیم نکنیم، باعث فساد مواد غذایی داخل آن می شود. با مطالعه مقاله زیر می توانید دمای ساید بای ساید جنرال الکتریک خود را تنطیم کنید. این کار باعث می شود، مواد غذایی را در مدت زمان طولانی تری نگه دارید. در این مطلب چگونگی تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک را شرح می دهیم و نکاتی را برای تنظیم دما به شما خواهیم گفت.
می دانیم که تنظیم دما در مدل های مختلف یخچال با هم متفاوت است. در بعضی از یخچال ها تنظیم دما با صفحه کلید دیجیتال و در بعضی از مدل های قدیمی تر با تنظیم کننده کشویی و ولومی این کار صورت می گیرد.
نکته ای که باید بدانید این است، پس از تنظیم دما، 5 تا 6 ساعت به یخچال فریزر زمان بدهید تا خود را به دمای مورد نظر شما برساند؛ اما اگر پس از تنظیم دما، تغییری در دمای یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک صورت نگرفت با نمایندگی جنرال الکتریک تماس بگیرید تا آنها با عیب یابی یخچال ساید مشکل را حل کنند.
نحوه تنظیم دمای ساید بای ساید جنرال الکتریک
پس از خرید و یا تعمیر یخچال جنرال الکتریک، نیاز دارید دمای آن را تنظیم کنید. تنظیم دمای یخچال در 6 ماه اول سال و 6 ماه دوم کمی متفاوت است؛ چرا که اگر در فصول گرم سال باشید، باید دمای یخچال را سرد تر کنید و در فصول سرد سال باید کمی دمای یخچال را تغییر دهید. ابتدا یخچال را راه اندازی کنید. پس از روشن کردن یخچال جنرال الکتریک تنظیمات عادی، بطور خودکار تنظیم می شوند.
یخچال های ساید بای ساید برای تنظیم دما، از صفحه نمایشگر لمسی برخور دارند. این صفحه نمایشگر در مدل های جدید یخچال جنرال الکتریک کاملا لمسی هستند؛ اما در مدل های قدیمی با دکمه های کنترلی تنظیم دما صورت می گیرد. یخچال های قدیمی تر نیز دارای تنظیم کننده ولومی یا کشویی هستند.
نحوه تنظیم دما یخچال جنرال الکتریک با تنظیم کننده ولومی و کشویی
همانطور که گفتیم در یخچال های قدیمی تر جنرال الکتریک تنظیم دما بصورت ولومی و کشویی است. این ولوم در قسمت بالایی یخچال فریزر در نزدیکی لامپ قرار دارد. ولوم تنظیم دما دارای اعداد و شیار هایی است که از آنها برای تنطیم دما استفاده می شود. بر روی این ولوم یک فلش مشاهده می کنید که نشان دهنده دمای مناسب یخچال فریزر است.
تنظیم دمای ولومی و کشویی فقط از نظر ظاهری با یک دیگر تفاوت دارند؛ ولی نحوه عملکردشان مانند هم می باشد. بر روی ولوم تنظیم دمای یخچال فریزر جنرال الکتریک اعداد 1 تا 5 قرار دارد که با چرخاندن ولوم به سمت عدد1 می توانید سرما یخچال را کاهش دهید و با چرخاندن آن به سمت عدد 5 یخچال را خنک تر می کنید.
اگر تنظیم دمای ولومی بصورت شیار بود و عددی نداشت باید ولوم را به سمت راست (جهت عقربه های ساعت) بچرخانید تا دمای یخچال فریزر شما کاهش یافته و سرد تر شود. بهترین دما برای تنظیم کننده ولومی و کشویی معمولا در وسط آن است و بستگی به تعداد اعدادی دارد که روی ولوم قرار می گیرد. اگر رنج اعداد 1 تا 5 بود، بهترین دما برای یخچال فریز عدد 3 است، اگر رنج اعداد 1 تا 9 باشد، دمای مناسب یخچال عدد 4 می باشد.
دمای یخچال را تنظیم کنید و یک دما سنج داخل یخچال قرار دهید، حدود 5 ساعت صبر کنید تا دمای جدید یخچال تنظیم شود. سپس دماسنج را در آورده و مشاهده کنید که دمای یخچال، همان دمایی است که می خواهید. چندین بار این کار را انجام دهید تا یخچال جنرال الکتریک به دمای دلخواهتان برسد. هنگامی که دمای یخچال را تنظیم کردید بهتر است آن را علامت گذاری کنید؛ تا اگر به هر دلیلی دمای یخچال بهم خورد، بتوانید دوباره آن را تنظیم کنید.
تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک مدل فرنچ
در این مدل از یخچال جنرال الکتریک با زدن دکمه Freezer می توانید دمای فریزر را تنظیم کنید. دقت کنید که دما بر حسب فارنهایت می باشد، مثل 37 درجه فارنهایت برابر است با 3 درجه سانتی گراد. برای تنظیم دمای یخچال نیز باید دکمه Fridge را فشار دهید. توجه داشته باشید که در این مدل یخچال، دما ابتدا بالا رفته و سپس پایین می آید.
اما اگر دکمه Fridge را به مدت 3 ثانیه نگه دارید یخچال جنرال الکتریک به سرعت شروع به سرما سازی می کند. در این حین کلمه CT بر روی نمایشگر دما ظاهر می شود که به معنی Turbo Cool می باشد. برای غیر فعال سازی این حالت باید 3 ثانیه دکمه Fridge را نگه دارید.
اگر دکمه Freezer را نیز به مدت 3 ثانیه نگه دارید حالت Freeze Turbo را فعال خواهید کرد. این حالت فریزر را در کمترین زمان خنک می کند و بر روی نمایشگر دما کلمه TF را مشاهده می کنید. برای خاموش کردن این حالت هم کافی است 3 ثانیه دکمه Freezer را نگه دارید.
عملکرد صفحه نمایشگر دیجیتال برای یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک
همانطور که گفتیم صفحات دیجیتال ممکن است لمسی و دکمه ای باشند. ابتدا برای آگاهی از نحوه تنظیم دما و دمای مناسب یخچال فریزر، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. اگر نمایشگر یخچال شما دکمه ای است می توانید با فشار دادن دکمه هایی که دارای فلش کوچکی هستند، دمای یخچال را تنظیم کنید. هنگامی که دکمه ها را فشار دادید، صفحه نمایشگر اعدادی را نمایش می دهد که همان دمای یخچال می باشد. آن را روی 37 درجه فارنهایت تنظیم کنید.
توجه کنید که اگر دما از 40 درجه فارنهایت بیشتر شود، باعث فساد مواد غذایی داخل یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک خواهد شد. پس از انجام تنظیمات جدید زمانی را به یخچال بدهید تا دمای داخلش را تنظیم کند. هنگامی که دمای یخچال فریزر را تنظیم کردید، از درست تنظیم شدن دمای داخل آن مطمئن شوید؛ اما اگر دمای داخلی یخچال تغییری نکرد، باز هم آن را تنظیم کنید. نکته قابل توجه اینجاست که پس از تنظیم دما یخچال باید حداقل 5 تا 6 ساعت صبر کنید و سپس دوباره این کار را انجام دهید.
اگر تمام مراحل تنظیم دمای ساید بای ساید جنرال الکتریک را انجام دادید؛ ولی باز هم دما تنظیم نشد، با نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک تماس بگیرید. آنها اقدامات لازم را برای تنظیم دمای یخچال شما انجام خواهند داد.  • [*][*][*][*][*]


پنجشنبه 22 خرداد 1399 - 10:58
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
پاسخ جدید